fbpx
Preloader

Incarcare...

Angajăm operator producție

  • Farmaceutic
  • Full Time
  • 3 săptămâni .
  • Bucuresti

Informatii Job

  • icon
    Mobilitatea Postului Locatie stabila
  • icon
    Experienta Nespecificat
  • icon
    Nivel studii Studii Medii

Descriere Job / Descrie candidatul ideal

Candidatul ideal

  • Studii medii, cele de specialitate (Farmacie, Chimie, Inginerie chimică) – reprezintă un avantaj;
  • Experiență în câmpul muncii, în producția de medicamente/ industria alimentară, operații de gestiune, recepție marfă, retail- reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe de bună practică farmaceutică- reprezintă un avantaj;
  • Cunoașterea principiilor de granulare/tabletare/încapsulare- reprezintă un avantaj;
  • Experiență în operații de granulare/tabletare/încapsulare- reprezintă un avantaj;
  • Abilitate în lucrul cu terminale electronice și sistemele computerizate, scannere sau sisteme electronice de gestiune a datelor (SAP) – reprezintă un avantaj;
  • Capacitate de efort manual, rapiditate în execuție, adaptabilitate, atenție la detalii, rigurozitate și rezistență la stres;
  • Capacitate de analiză şi sinteză a informaţiilor, raționament numeric;
  • Capacitate de învățare rapidă, gândire tehnică;
  • Disponibilitate pentru program flexibil;
  • Persoană ordonată, cu simț practic, implicată, responsabilă și punctuală;

Descrierea jobului

  • Execută operații de granulare (mixare, uscare, măcinare, omogenizare), operații de tabletare/încapsulare și toate celelalte activități conexe cu respectarea standardelor de bună practică farmaceutică și de siguranță și sănătate în muncă;
  • Operează pe echipamentele de granulare umedă și uscată, pe echipamentele de încapsulare și tabletare;
  • Prepară soluțiile de curățare și dezinfectare, curăță și dezinfectează camerele, echipamentele, ustensilele, containerele folosite la cântărirea produsului medicamentos, în acord cu regulile de Bună Practică Farmaceutică;
  • Intervine și determină cauza defecțiunilor de proces și tehnice apărute în timpul fabricației seriei de produs medicamentos;
  • Înregistrează operațiile efectuate în documentația internă (cântărirea în dosarul de fabricație al seriei; efectuarea curățeniei în fișele de curățenie ale camerelor);Respectă procedurile și instrucțiunile de lucru specifice, regulamentul de ordine interioară;

Alerte Joburi

Primește e-mailuri joburi recente, care corespund criteriilor tale.

* Camp obligatoriu - Adauga domenii de activitate / aptitudini : exemplu: web designer
Statistici T5